Meie maru meeldiv Maiveke

Loomise kuupäev 08.01.2024

Siimusti Lasteaed-Algkool on koolieelne lasteasutus ja algkool, mis tegutsevad ühe asutusena. Meie asutus asub kolmes hoones: Siimusti algkool, Siimusti lasteaed ja Saduküla lasteaed. Töötajaid on kokku kolmkümmend kaheksa. Tutvustame teile neid kõiki ka pisut lähemalt. Seitsmes persoonilugu on Siimusti algkoolis häid maitseelamusi pakkuvast kokast Maive Aasmaast.

Minu sünnikodu asub Pärnumaal, praeguses Tori vallas pisikeses Võlla külas. Lasteaeda minu lapsepõlves sealkandis ei olnud. Olin siis kodune laps koos suurema venna ja vanaemaga.

Meie, laste vaba aeg sai rakendust kodustes toimingutes. Tuli hoolitseda loomade eest ja aidata vanaema. Koolis käisin 13 km eemal Are 8-klassilises koolis. Olenemata ilmast oli vaja igal hommikul 3 km jala bussile minna ja õhtupoolikul sama maa koju tagasi tulla. Pärast põhikooli lõpetamist oli kindel siht õppida kondiitriks ja seega leidsin endale meeldiva kooli Tallinnas. Õppisin kolm aastal ETKVL KKK-s. Kooliaeg sattus väga põnevasse perioodi Eesti Vabariigi taassünni ajal. Toimusid kõiksugu põnevad miitingud ja öölaulupeod. Nägin sini-must-valge esimest heiskamist pika Hermani torni otse torni kõrval seistes. Käisin kaasa elamas Kalevi korvpalli meeskonna kõikidel kodumängudel ja nägin suurt karikavõitu. Vähene vaba aeg koolipäevade järel sai sisustatud koolivõimlas korvpalli ja võrkpalli harjutades.

Kui kooli lõpetasin, siis enam kohustusliku suunamist tööle polnud. Esimese suve siis töötasingi kohaliku kolhoosi sööklas. Edasi alustasid tegevust juba erafirmad ja niimoodi liikusin ma aastateks elama-töötama Vändrasse. Olles oma vanemate lastega kodune, kutsuti mind asendama  lasteaias  erinevaid tööposte ja sedasi sattusin ma lõpuks tööle mitmeks aastaks lasteasutusse. Olen töötanud nii rühmas õpetaja abina kui kokana.

Sattusin Jõgevamaale elukorralduse muutudes. Minu poeg pidi minema õppima Tartusse Hiie kooli ja oli vaja kolida ligemale. Siimusti lasteaeda sattusin juhuslikult. Siia otsiti inimest, kes peseks pesu ja hoiaks korras maja ümbruse. Samas olin ma ka asendaja kõikidele teistele töötajatele.

Asusin tööle 8 aastat tagasi, 02.01.2015. Olen töötanud meie asutuse kõikides majades. Koolis alustasin poolteist aastat tagasi tööd kokana.

Rõõmsaks teevad kõik toredad lapsed. On hästi vahva, kui tuleb pärast söögivahetundi väike laps ja ütleb: ”Tädi sa teed nagu päris sööki!”.

Muretsema paneb laste vähene julgus uut maitset proovida. Maailmas on meeletult erinevaid maitseid ja toite. Kahju on, kui domineerib suhtumine, et Mac päästab päeva.

Mulle meeldib meeletult muusika ja kudumine. Loen ka raamatuid ja püüan end omal käel erinevate põnevate koolitustega harida. Kindel koht on ka spordivõistlustel. Jälgime perega WRC-d ja laskesuusatamine on igatalvine telerimagnet. Oleme selle spordialaga lähedalt seotud ja püüame seepärast ikka igal aastal tütrega ka mõnel etapil kohal olla ning oma lemmikuid toetada. Minu üks poegadest tegeleb vibulaskmisega ja kuna tema tulemused on juba päris arvestatavad, siis tuleb nii mõnelgi nädalavahetusel minna kuhugi teda võistlema viima ja temale kaasa elama.

Kindlasti oma pere ja head sõbrad ning kõik, kes hea sõna ütlevad.

Reisikohana oleks tore elamus kindlasti Peruu. Mind huvitab väga selline vana kõrgtsivilisatsioon. Norra on teine väga põnev maa – õnneks kordades ligemal ja seega seda püüan ikka igal talvel külastada.

Tahaksin osata paremini laulda ja keeleoskus võiks olla kordades parem.

Eeskujuks saab pidada inimest, kes on oma tegudes ja sõnades õiglane ja empaatiline ning kindlameelne. Keegi, kelles pole võltsi ja kahepalgelisust. Minu ümber on selliseid inimesi ja olen tänulik neile, et saan seda teed nende kõrval jagada.

Lemmikloom on kindlasti koer – lapsena on mul alati oma koer olnud. Nüüd on paraku elukorraldus selline, et aega jagub kassi ja kalade jaoks.

Lemmikköök on ilmselt Hiina. Meeldivad väga vürtsikad maitsed.

Kõige parem koht on ikka ja alati oma kodu.

Sa ei pea olema parim, aga sa pead olema sihikindel. Sul peab olema tahe ja unistus. Ja unistada tuleb suurelt, sest unistustel on kombeks täituda.

Viimati muudetud 08.01.2024.