Meie oma inimene - Paula

Loomise kuupäev 11.10.2023

Siimusti Lasteaed-Algkool on koolieelne lasteasutus ja algkool, mis tegutsevad ühe asutusena. Meie asutus asub kolmes hoones: Siimusti algkool, Siimusti lasteaed ja Saduküla lasteaed. Töötajaid on kokku kolmkümmend kaheksa. Tutvustame teile neid kõiki ka pisut lähemalt. Täpsemalt saavad alguse meie persoonilood. Teises loos saab sõna meie armas klassiõpetaja Paula Pedamäe.

Olen pärit Tamsalust, Lääne-Virumaalt. Tamsalu Gümnaasiumis õppisin ma 12 aastat. Pärast gümnaasiumi lõpetamist asusin õppima Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemanda erialale. Süda aga kutsus siiski mujale ning seetõttu lõpetasin kahe aasta pärast oma õpingud ning astusin hoopis Tartu Ülikooli, õppima klassiõpetaja erialale. Õpingute kõrvalt asusin 2016. aastal tööle ka Tartu Karlova Kooli 1. klassi õpetajaks. Sain sealses armsas koolis enda kõrvale väga palju toetavaid kolleege ja õpetades sain veelgi rohkem kinnitust sellele, et õpetajaamet on mulle loodud. 2018. aastal tõi armastus mind Tartust Jõgevale ja alates 2019. aastast töötan ma meie armsas Siimusti Lasteaed-Algkoolis.

Siimusti Lasteaed-Algkooli sattusin tööle läbi hea ja sooja soovituse. Minu hea kursusekaaslane Tartu Ülikoolist, kes oli ise pärit Siimustist ja õppinud Siimusti Koolis, andis mulle soovituse, et võiksin Siimusti Lasteaed-Algkooli tööle minna. Kandideerisin ning osutusingi õnneks valituks.

Kokku olen alates 2019. aastast Siimusti Lasteaed-Algkoolis saanud töötada 2 õppeaastat, sest olen vahepeal olnud lapsehoolduspuhkusel. Hetkel olen ma 2. klassi klassijuhataja.

Rõõmu valmistavad eelkõige rõõmsad ja koostööaltid lapsed, kellega koos kasvada ja areneda. Just nimelt koos – sest õpetades õpib ka õpetaja iga päev midagi uut ja see on minu jaoks väga oluline. On rõõm näha laste arengut ja nende heameelt õnnestumistest. Veel valmistavad rõõmu armsad, toetavad ja kokkuhoidvad kolleegid.

Minu südant panevad muretsema väikeste laste suured mured ja nende läbielamised, mis on tihtipeale seotud koduga või nende lapsepõlvega.

Hetked pereringis, värskes õhus viibimine, aiatööde tegemine, hea filmi ja toidu nautimine. Vahel piisab päevas ka lihtsalt mõnest vaiksest hetkest, mil saan olla ainult enda mõtetega, et taas multifunktsionaalselt edasi tegutseda. :)

Minu kõige suuremad toetajad on minu pere, sõbrad ja kolleegid.

Mulle meeldib avastada meie armsal Eestimaal erinevaid vahvaid paiku ja toredaid kohti. Armastan väga Saaremaad ja Tartut.

Oskus olla korraga mitmes kohas. Tihti soovin klassis õpetades, et mind oleks mitu, et ma jõuaksin kõigi murede ja vajadustega tegeleda.

Lemmikloom – koer

Lemmiktoit – kõik head värsked salatid on mu lemmikud! Nt Caesari salat

Lemmikkoht – Tartu ja Saaremaa!

Ära karda elus teha vigu ja neist õppida. Vigade tegemine on loomulik õppimise osa. Julge unistada suurelt ning ära anna alla, kui unistused koheselt ei täitu. Varu kannatust ja aega. Elu on täis üllatusi ja ilusaid hetki!

Viimati muudetud 07.11.2023.