Meie oma Olav

Loomise kuupäev 12.10.2023

Siimusti Lasteaed-Algkool on koolieelne lasteasutus ja algkool, mis tegutsevad ühe asutusena. Meie asutus asub kolmes hoones: Siimusti algkool, Siimusti lasteaed ja Saduküla lasteaed. Töötajaid on kokku kolmkümmend kaheksa. Tutvustame teile neid kõiki ka pisut lähemalt. Täpsemalt saavad alguse meie persoonilood. Kolmas lugu on meie haldusjuhist Olav Auksmaast.

Sündinud  ja kasvanud olen Pärnumaal Kaismal, sest vanemad sattusid omal ajal sinnakanti tööle. Ema on pärit siitsamast kõrvalt Väljaotsa külast ning lapsena sõitsin tihti Siimustist läbi, kui  vanavanemate pool käisime. 1985. aastal lõpetasin EPA agronoomiateaduskonna, pärast seda käisin sõjaväes (Kasahstanis), seejärel töötasin agronoomina Kaismal, Türi NST-s ja Palamusel “Kevade” kolhoosis. Vägari külla asusime abikaasaga elama 1994. aastal. Naise vanemad pakkusid seal maja ning asukoht Jõgeva-Põltsamaa maantee ääres tundus sobiv. Kuna põllumajanduses sel ajal vajadus spetsialistide järele vähenes, asusin tööle politseisse, kus töötasin konstaabli, uurija ning patrullpolitseinikuna. Kaugõppes lõpetasin ka selleaegse Tallinna Politseikooli. Vahepeal töötasin ühe aasta Sadukülas agronoomina. Kui 20 aastat politseistaaži täis sai, läksin tööle Jõgeva alevikus asuvasse Taimekasvatuse Instituuti, kus töötasin seemnekasvatuse agronoomina kaheksa aastat.

Kuidas sa Siimusti Lasteaed-Algkooli tööle sattusid? Kui kaua töötad Siimusti Lasteaed-Algkoolis ja mis tööd sa siin teed?

2023.a. kevadel nägin kuulutust, et Siimusti Lasteaed-Algkool otsib valvurit. Kool ise oli tuttav, sest noorem poeg õppis samuti Siimusti koolis. Arvestasin seda, et asukoht on kodule suhteliselt lähedal ja ühendused vastuvõetavad. Kandideerisin sellesse ametisse ning alates 2. maist asusin tööle valvur-tehnikuna, seejärel 1. septembrist haldusjuhina.

Kui nüüd mõelda, mis töös rõõmu teeb, siis eelkõige sõbralik ja asjalik kollektiiv. Samuti teeb rõõmu see, kui õnnestub mõni vajalik töö ära teha.

Muretsema paneb aga see, mille peale tulemiseks pole isegi vaja pead murda - see on rahaliste vahendite nappus.

Väljaspool tööaega ma tööasjade peale eriti ei mõtle. Kui saan kodus toimetada, siis ei tule tööasjad meeldegi. Kui vähegi võimalik, siis loen, põhiliselt ajalooalaseid raamatuid. Kõige paremini lähevad igasugused muud mõtted peast siis, kui on võimalik mõnest mälumängust osa võtta.

Põhiline toetaja on pere, olengi üsna perekeskne inimene.

Kui reisima minna, siis kõige rohkem on meeldinud Tenerifel. Kui aga saaks minna ükskõik kuhu, siis kuhugi soojadele ookeani saartele: Havai, Madeira, Assoorid jne.

Vahel tunnen puudust inglise keele oskusest, sest ei ole seda koolis õppinud.

Sinu lemmikloom, lemmik toit, lemmik koht?

Kodus on kaks kassi, aga pean tunnistama, et pere loomasõprade edetabelis jään ma teise poolde. Ainukest lemmiktoitu mul ei ole, nimetada võiks ühepajatoitu ja pannkooke.

Õpilastele/lastele soovitan õppida, vajalikud tööd ära teha ning teistele mitte seda teha, mida ei taha, et endale tehtaks.

Viimati muudetud 16.10.2023.