Meie tubli Tuulike

Loomise kuupäev 18.12.2023

Siimusti Lasteaed-Algkool on koolieelne lasteasutus ja algkool, mis tegutsevad ühe asutusena. Meie asutus asub kolmes hoones: Siimusti algkool, Siimusti lasteaed ja Saduküla lasteaed. Töötajaid on kokku kolmkümmend kaheksa. Tutvustame teile neid kõiki ka pisut lähemalt. Kuues persoonilugu on Siimusti lasteaia heasüdamlikust õpetaja abist Tuuli Peetsalust.

Pärit olen Lääne-Virumaalt väikesest Pikevere külast. Lasteaias mina ei käinud. Jäin juba nelja aastaselt üksinda koju. Ema töötas kõrvalmajas, käis mind vahepeal vaatamas. Nõukaajal oli see normaalne.

Koolis käisin 7 km kaugusel Kiltsis. Seal on ilus mõisakool. Sel ajal, kui mina seal õppisin, oli maja renoveerimata. Oli põnevaid (sala)käike ja teisi natuke hirmutavaid ruume, mille kohta liikus ka erinevaid jubejutte. Kooli ümber oli suur mõisapark ja aed, kus õpilased pidid oma nn aiatööpäevi tegema.

Peale põhikooli lõppu suundusin õppima Tallinna Kaubandustehnikumi toiduvalmistamise tehnoloogia erialale. Õpingud kestsid 3,5 aastat, sealt sain ka keskhariduse. Elasin ühiselamus, mis asus Toompeal, merevaatega toas. Sattusin Tallinnasse õppima põneval ajal, kui eesti iseseisvus hakkas vaikselt pead tõstma. Toimusid miitingud ja öölaulupeod. Äge oli olla n-ö sündmuste epitsentris.

Jõgevale sattusin suunamiskomisjoni kaudu. Kunagi olid ametikooli lõpus sellised komisjonid. Kuna minu kodukanti ühtegi tööpakkumist polnud, valisin kodule kõige ligema koha.  Algul töötasin pool aastat Jõgeval, siis tulin Siimusti EPT sööklasse kokaks, mis asus praeguses Noortekeskuse majas.

Sellega läks nii, et olin õigel ajal õiges kohas. Tulin lasteaeda heategevuskontserdile ja sain teada, et lasteaias vabaneb üks õpetaja abi koht. Kuna olin juba mõnda aega töökoha vahetuse peale mõelnud, siis pakkusingi ennast asemele.

Töötan lasteaia õpetaja abina. 2.jaanuaril 2024. aastal saab 10 aastat täis, millest 6 aastat olen tegutsenud 1,5-3 aastaste rühmas. Tegelikult olen siin majas töötanud varemgi. 90ndatel töötasin 5 aastat siinsamas lasteaias ka kokana.

Rõõmu valmistab see, kui näed, kuidas nendest pisikestest pabulatest, kes sügisel nutuga lasteaeda tulevad, kevadeks juba asjalikud ja endaga hakkama saavad tegelased on kasvanud.

Muret teeb see, et lapsed liiguvad vähe ja logopeedi abi vajavad paljud. Kahjuks valitseb logopeedide ja ka teiste tugispetsialistide põud.

Olen terve elu olnud raamatukoi. Kui ikka hea raamat on käsil, siis mingid töömõtted enam pähe ei mahu.

Toetajad ikka samad, kes enamusel – pere ja kolleegid.

Tahaks kunagi reisida Inglismaale. Cornwalli kanti.

Mul on kahju, et ma ei oska ühtegi pilli mängida ja viisipidamisega on ka kehvasti. Lauluoskus tuleb lasteaias töötades ainult kasuks.

Kindlat eeskuju pole. Neid inimesi on palju, kellelt midagi õppida.

Mulle meeldivad kassid. Mul on lapsest saadik kogu aeg ikka kass olnud. Praegune on viies.

Lemmiktoit on  ahjus küpsetatud lõhe ja mannavahust ei saa ka kunagi küllalt.

Kõige parem on ikkagi olla oma kodus. Mul on ka väike aiamaalapike, kus suvel meeldib nokitseda.  Üks mõnus koht on veel ka Hiiumaal. On üks hea inimene, kes kutsub mind ikka suviti sinna endaga kaasa.

Eks ikka sellesama vana hea tõe - ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse. Kui me kõik selle järgi elaks, oleks maailm palju parem paik.

Viimati muudetud 18.12.2023.