Meie prestiižne Piret

Loomise kuupäev 08.05.2024

Siimusti Lasteaed-Algkool on koolieelne lasteasutus ja algkool, mis tegutsevad ühe asutusena. Meie asutus asub kolmes hoones: Siimusti algkool, Siimusti lasteaed ja Saduküla lasteaed. Töötajaid on kokku kolmkümmend kaheksa. Tutvustame teile neid kõiki ka pisut lähemalt. Üheteistkümnes persoonilugu on Siimusti lasteaias töötavast südikast lasteaiaõpetajast Piret Lindmaast.

Räägi veidi iseendast (kust oled pärit, kui eemalt, siis kuidas sattusid siiakanti, midagi lapsepõlvest vms).

Olen sündinud ja kasvanud Raplamaal, Järvakandi alevis. Käisin Järvakandis lasteaias ja keskkooli lõpetasin ka seal. Mul on abikaasa, kaks täiskasvanud poega ja neli lapselast. Siimustisse sattusin tänu oma mehele, kes on siit pärit. Nii me siis 1989. aastal otsustasime kolida Siimustisse ja ma asusin tööle Siimusti lasteaeda Metsatareke. Kuna mul siis veel eriharidust ei olnud, töötasin kasvatajaabina. Vahepealne elu viis mind taas kodualevisse Järvakanti mõneks ajaks tagasi, ikka lasteaeda tööle. Sellel perioodil töötasin õpetajana ja lõpetasin töö kõrvalt ka ülikooli.

Kuidas sa Siimusti Lasteaed-Algkooli tööle sattusid?

Siimusti Lasteaed-Algkooli sattusin tööle õnneliku juhuse läbi. Asutus otsis õpetajat ja kuna abikaasa oli juba mõnda aega uuesti Siimustis elanud, oli ka minul aeg tagasi siia kolida. Niisiis otsustasin kandideerida õpetaja ametikohale ning osutusin valituks.

Kui kaua töötad Siimusti Lasteaed-Algkoolis ja mis tööd sa siin teed?

Olen Siimusti Lasteaed-Algkoolis töötanud 10 aastat lasteaiaõpetajana ja koordineerinud lasteaia õppetööd.

Mis valmistab sulle sinu töös rõõmu?

Minu töös valmistab mulle kõige enam rõõmu, kui olen saanud panna laste silma särama, näen nende arengus edusamme ja olen suutnud luua lapsega, tema perega usaldusliku suhte.

Mis paneb aga muretsema?

Muretsema paneb laste kõne areng. Üha sagedamini märkan, et lapse ja lapsevanema omavahelist suhtlust jääb vähemaks. Sageli antakse väga väikesest peale ekraan kätte, mis võib tekitada kõne hilistumise või ebaselge kõne. Muretsema  paneb veel laste vaimne tervis. Stress ja ärevus mõjutavad laste õppimist ning vajalike spetsialistide (logopeedi, eripedagoogi, psühholoogi) puudumine takistab laste probleemide avastamist ja abi saamist.

Mis tegevused aitavad sul mõtteid tööst eemale saada?

Vabal ajal üritan tööle mitte mõelda. Väga teraapiline on lastelastega tegutsemine, meeldib muusikat kuulata, kõndimas käia ja aias nokitseda. Viibin palju mere ääres, seal saab mõtted puhtaks ja selgeks. Lisaks meeldib mulle väga ujumine.

Kes või mis on sinu kõige suuremad toetajad?

Minu kõige suuremad toetajad on minu pere, töökaaslased ja lähedased sõbrad.

Kui saaksid reisida ükskõik kuhu, siis mis koht see oleks?

Väga suur reisisell ma pole, kunagi tahan ära käia ookeani ääres. Itaaliasse läheks ka iga kell tagasi. Naudin head itaalia toitu ja sealset loodust – maastikke ning kliimat.

Milline oskus või omadus võiks sul veel olemas olla?

Võiksin osata rohkem inglise keelt.

Kes on sulle olnud eeskujuks?

Mulle on eeskujuks ning inspireerivad loomingulised, andekad, ettevõtlikud inimesed. Inimesed, kes teevad asju südamega ning julgevad võtta riske ja eksida, on targad, enesekindlad ning rõõmsad.

Sinu lemmikloom, lemmik toit, lemmik koht?

Lemmiklooma mul endal praegu pole, aga meeldib šoti terjeri tõugu koer. Lemmik toit on itaalia toit: pasta kooreses kastmes ja kala võin süüa igat moodi tehtult. Lemmik koht on Saaremaal Sõrve säär, kus möödusid mu lapsepõlve suved.

Millise tarkusetera annaksid sina lapsele/õpilasele tema ellu kaasa?

Ole see, kes sa oled. Unista suurelt, sest kõik on võimalik.

 

Viimati muudetud 08.05.2024.